Video

Bu fikir, Ardinart’ın tasarımcıları tarafından Autocad ve 3D Studio Max programları aracılığıyla bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayar ortamına aktarılan tasarımın, müşteriye sunumu gerçekleştirilir. Müşterinin onayı alındıktan sonra uygulanacak olan kavın şekline ve büyüklüğüne göre bir teslim süresi belirlenir. Bu süre 60 gün ile 120 gün arasında değişmektedir. Tasarımın uygulanması aşamasında sahnede; Ardinart’ın şarap ve şarap kavı hakkında ki bilgi ve donanımı, ahşap imalatı için sahip olduğu tam donanımlı ve teçhizatlı ahşap atölyeleri ve Ardinart’ın uzman kadrosu vardır. Ardinart’ın uygulama ekibi için; belirlenen tarihte projenin teslim edilebilmesi için şantiye süreci başlar. Proje bitirilir ve müşteriye sunulur. Müşteri tarafından kontrol edilip; onaylanır ve kavına sığmayan tasarım, yeni hikâyesine doğru yola çıkar. Şarabın doğasında ki o canlılık ve eşsiz ruh bir tasarımda daha hayat bulur; bir kav hikâyesi bir yenisi başlamak üzere son bulur.

Çünkü her kav’ın ayrı bir hikâyesi vardır Ardinart’ta..

Kavına Sığmayan Tasarımlar..

 

Doğal ve yaşayan bir üründür şarap..Bir üzüm tanesinin yolculuğuyla başlayan hikayesi, yaşam alanı olan kav’a uzanır. Bir şarap, kavı’nda erişir olgunluğa, sahip olduğu derin aromayı kav’ında kazanır. Kimi zamanda kavında; dilimize yerleşmiş en güçlü iltifat kelimesi olan ‘‘yıllanmış şarap’’ kıvamına erişir ki; yaş almak hiç kimseyi bu kadar güzel yapmamıştır. Şarabın hikâyesi özeldir ancak onu bu kadar özel yapan kav’ın hikayesi de özeldir Ardinart’ta.. Çünkü işin içinde duygu vardır, emek vardır, hayal gücü vardır, sanat vardır..

Bir Kav’ın Hikayesi..

Müşteriyle yapılan ön görüşmenin ardından başlar, Ardinart Kav’ının hikâyesi. Ardinart’ın uzman kadrosu kavın yapılacağı hoteli, restoranı ya da malikâneyi keşfe gider. Üretimini yapacağı kavın yer alacağı mekânın konseptini ve kavdan beklentileri anlamakla işe koyulan ekip, kavın uygulanacağı mekânı inceler, ölçümünü gerçekleştirir ve gerekli analizleri yapar. Teknik detaylar hikâyenin olmazsa olmazıdır fakat hikâyenin asıl önemli kısmı o mekânın ruhunu özümsedikten ve o ruhu yansıtacak kav fikrini bulduktan sonra başlar.